Auto zastępcze z OC sprawcy

Auto zastępcze z OC sprawcy, komu przysługuje…?


Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w kolizji drogowej lub wypadku z winy innego kierowcy to w myśl obowiązującego prawa możesz wypożyczyć samochód zastępczy w ramach ubezpieczenia OC sprawcy kolizji lub wypadku. W takim przypadku nie ma znaczenia czy prowadzisz działalność gospodarczą. Wystarczy, że samochód jest Ci potrzebny żeby jeździć do pracy, z dziećmi do szkoły lub na zakupy.


W większości wypożyczalni możesz wynająć auto zastępcze bez konieczności angażowania własnych środków finansowych i to wypożyczalnia „bierze na swoje barki” mozolne i problematyczne czynności związanych z likwidacją szkody w zakresie zwrotu kosztów za samochód zastępczy we współpracy z Koszalińskim Centrum Odszkodowań.


Auto zastępcze – To Ty decydujesz skąd je wypożyczasz, nie ubezpieczyciel!


Ubezpieczyciel nie ma prawa wskazywać określonej firmy! To TY decydujesz z której firmy korzystasz! Nie może także narzucać stawek wynajmu, ilości kilometrów, które możesz przejechać wynajętym autem. Nie daj się namówić na „bezpłatne” auto od warsztatu który naprawia szkodę, ponieważ zazwyczaj oferują one starsze, wyeksploatowane pojazdy. Wypożyczalnie mają samochody maksymalnie kilkuletnie z pełnym ubezpieczeniem AutoCasco i Assistance.


Zadzwoń do nas (tel. 739 20 43 43) podstawimy dla Ciebie najlepszy samochód z wypożyczalni, z którymi współpracujemy (Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek, Białogard, Sławno, Stargard Szczeciński, Szczecin).