Wyjazd na narty

Śnieg daje się we znaki w dużej części Polski. Niezadowoleni kierowcy, szczęśliwi narciarze. Trudne do pogodzenia sprzeczności, wszak na narty ruszamy głównie samochodem lub autokarem. Zakopane, Karpacz, Zieleniec, Czarna Góra. A dla tych, dla których polskie trasy są zbyt krótkie, wyprawa w Alpy. I tutaj warto pamiętać o kilku szczegółach związanych z ubezpieczeniem. Choroby i wypadki nie wybierają dogodnego dla nas terminu i z reguły zaskakują nas w najmniej odpowiednim momencie.

Więcej

Wypadek przy pracy

Wypadek w pracy, co robić?

Zacznijmy od definicji wypadku przy pracy. Według art. 3 Ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, wypadkiem przy pracy określa się zdarzenie nagłe, wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą.

Więcej

Odszkodowanie i zadośćuczynienie

Odszkodowanie i zadośćuczynienie - dwa terminy, których nieznajomość może Cię narazić na straty. W wielu dostępnych źródłach i artykułach możemy zauważyć tendencje do naprzemiennego używania tych terminów. W rzeczywistości odszkodowanie nie jest tożsame z zadośćuczynieniem.

Więcej

Szkoda całkowita - czym jest?

SZKODA CAŁKOWITA - CZYM JEST?
Co oznacza ten termin i co z niego wynika? Wyobraźmy sobie sytuację, że nasz pojazd jest całkowicie zniszczony po wypadku lub kolizji i nie nadaje się do naprawy. To znaczy uszkodzenia w pojeździe były tak rozległe, iż nadaje się on już tylko do kasacji. Wtedy mówimy o szkodzie całkowitej.

Więcej
1 2 3